ویروس هاری

هاری

داستان من :

سلام دوستان قصد دارم براتون این داستان رو بنویسم تا از تجربه من استفاده کنید و خودتون دچارش نشید ، خوب من تو حیات بودم که یک گربه رو دیدم که توی انباری رفته و رفتم که بندازمش بیرون و از وسط کمرش گرفتم که بدنش رو چرخوند و انگشتم رو یک گاز عمیق گرفت و فرار کرد و من بلافاصله با دوستم تماس گرفتم تا از خواهرش که پرستاره  بپرسه اگه نیاز به واکسنی داره برم و بزنم که گفت باید بری بیمارستان که با دوستم رفتیم بیمارستان و مسئولش نبود که تماس گرفتن اومد و واکسن توام – کزاز و هاری رو زد و گفت که باید ۴ مرحله دیگم واکسن بزنم خلاصه من ۵ مرحله واکسن هاری رو زدم و عبرتی شد برای من تا به سگ ، گربه و… که امکان انتقال هاری رو دارن نزدیک نشم.

 

 

هاری

بیماری ویروسی است که موجب التهاب مغزی حاد می‌شود. ویروسی از خانواده رابدو ویریده این بیماری را ایجاد می‌کند. این ویروس در تمام حیوانات خون‌گرم از جمله انسان می‌تواند ایجاد بیماری کند. ویروس از بزاق حیوان مبتلا به هاری و محل گازگرفتگی وارد بدن شده در ماهیچه‌ها به سمت اعصاب انتهایی می‌رود و شروع به تکثیر می‌نماید.

مرگ در صورت ابتلاء به هاری تقریباً قطعی است و در طول تاریخ تنها ۶ انسان از هاری جان سالم به‌در برده‌اند. نجات یک دختر ۱۵ ساله از هاری در ویسکانسین، ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۰۴ اولین مورد گزارش شده از غلبه دستگاه ایمنی انسان بر این بیماری بدون استفاده از درمان‌های خاص ضدهاری بود.

رئیس سازمان جهانی بهداشت حیوانات می‌گوید: «تا ۷۰ هزار کودک هستند که هر سال به طور دردناکی می‌میرند و رسانه‌ها آن را پوشش نمی‌دهند اما وقتی بیماری مرس ۲۰۰ آدم پیر را می‌کشد به آن توجه می‌شود.»

در گزارشی که «اتحاد جهانی علیه هاری» در سال ۲۰۱۵ منتشر کرده نشان می‌دهد سالانه حدود ۵۹،۰۰۰ نفر در جهان با ابتلاء به این بیماری عفونی در اثر گازگرفتگی سگ جان خود را از دست می‌دهند.

توصیه می کنم مطالب زیر رو بخونید :

هاری چیست ؟

 

هاری(رابدو ویروس)

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *